Сонячна система - складається з 8 планет і більше 65 що їх оточують, які все частіше відкриваються вченими, кілька десятків комет і незліченна кількість астероїдів. Всі космічні тіла рухаються по своїй чітко спрямованій траєкторії навколо Сонця, яке важче в 1000 разів, ніж всі тіла у сонячній системі разом узяті.
Центром сонячної системи є Сонце - зірка, навколо якої по орбітах літають планети. Вони не виділяють тепла і не світяться, а лише відбивають світло Сонця. У сонячній системі зараз офіційно визнано 8 планет.Планета - це небесне тіло, яке має задовольняти чотири умови:
1. тіло повинно обертатися навколо зірки (наприклад, навколо Сонця);
2. тіло повинно володіти достатньою гравітацією, щоб мати сферичну або близьку до неї форму;
3. тіло не повинно мати поблизу своєї орбіти інших великих тіл;
4. тіло не повинно бути зіркою
Зірка - це космічне тіло, яке випромінює світло і є потужним джерелом енергії. Це пояснюється тим, що в ньому відбуваються термоядерні реакції, і процеси гравітаційних стиснень, в результаті яких виділяється величезна кількість енергії.
Супутники планет. У сонячну систему входять також Місяць і природні супутники інших планет, які є у всіх них, крім Меркурія і Венери. Відомо понад 60 супутників. Більшість супутників зовнішніх планет виявили, коли отримали фотографії, зроблені автоматичними космічними апаратами. Найменший супутник Юпітера - Леда - в діаметрі всього 10 км.
Сонце - це зірка, без якої не могло б існувати життя на Землі. Вона дає нам енергію і тепло. Відповідно до класифікації зірок, Сонце - жовтий карлик. Вік близько 5 млрд. Років. Має діаметр на екваторі рівний 1392000 км, в 109 разів більше земного. Період обертання на екваторі - 25,4 дня і 34 дня біля полюсів. Маса Сонця 2х10 в 27 ступені тонн, приблизно в 332 950 разів більше маси Землі. Температура всередині ядра приблизно 15 млн градусів Цельсія. Температура на поверхні близько 5500 градусів Цельсія. За хімічним складом Сонце складається з 75% водню, а з інших 25% елементів найбільше гелію. Тепер по порядку розберемося скільки планет навколо сонця обертається, в сонячній системі і характеристики планет.
1. «Меркурій» Чотири внутрішні планети (найближчі до Сонця) - Меркурій, Венера, Земля і Марс - мають тверду поверхню. Вони менше, ніж чотири планети гіганта. Меркурій рухається швидше за інших планет, обпалюючись сонячними променями вдень і замерзаючи вночі. Період обертання навколо Сонця: 87,97 доби.
Діаметр на екваторі: 4878 км.
Період обертання (оборот навколо осі): 58 днів.
Температура поверхні: 350 вдень і -170 вночі.
Атмосфера: дуже розріджена, гелій.
Скільки супутників: 0.
Головні супутники планети: 0.
2. «Венера» більше схожа на Землю розмірами і яскравістю. Спостереження за нею утруднено через огортають її хмар. Поверхня - розпечена кам'яниста пустеля. Період обертання навколо Сонця: 224,7 діб.
Діаметр на екваторі: 12104 км.
Період обертання (оборот навколо осі): 243 дня.
Температура поверхні: 480 градусів (середня).
Атмосфера: щільна, в основному вуглекислий газ.
Скільки супутників: 0.
Головні супутники планети: 0.
3. «Земля» По всій видимості, Земля сформувалася з газопилової хмари, як і інші планети. Частинки газу і пилу стикаючись, поступово "ростили" планету. Температура на поверхні досягла 5000 градусів Цельсія. Потім Земля охолола і покрилася твердої кам'яної корою. Але температура в надрах і донині досить висока - 4500 градусів. Гірські породи в надрах розплавлені і при виверженні вулканів виливаються на поверхню. Тільки на землі є вода. Тому тут і існує життя. Вона розташована порівняно близько до Сонця, щоб отримувати необхідні тепло і світло, але досить далеко, щоб не згоріти. Період обертання навколо Сонця: 365,3 діб.
Діаметр на екваторі: 12756 км.
Період обертання планети (оборот навколо осі): 23 години 56 хв.
Температура поверхні: 22 градуси (середня).
Атмосфера: в основному азот і кисень.
Число супутників: 1.
Головні супутники планети: Місяць.
4. «Марс» З - через схожість з Землею вважали, що тут існує життя. Але що опустився на поверхню Марса космічний апарат ознак життя не виявив. Це четверта по порядку планета. Період обертання навколо Сонця: 687 діб.
Діаметр планети на екваторі: 6794 км.
Період обертання (оборот навколо осі): 24 години 37 хв.
Температура поверхні: -23 градуса (середня).
Атмосфера планети: розріджена, в основному вуглекислий газ.
Скільки супутників: 2.
Головні супутники по порядку: Фобос, Деймос.
5. «Юпітер» Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун складаються з водню та інших газів. Юпітер перевершує Землю більш ніж в 10 разів по діаметру, в 300 разів за масою і в 1300 разів за обсягом. Він більш ніж удвічі масивніше всіх планет Сонячної системи разом узятих. Скільки планеті Юпітер потрібно, щоб стати зіркою? Потрібно його масу збільшити в 75 разів! Період обертання навколо Сонця: 11 років 314 діб.
Діаметр планети на екваторі: 143884 км.
Період обертання (оборот навколо осі): 9:00 55 хв.
Температура поверхні планети: -150 градусів (середня).
Атмосфера: в основному водень і гелій.
Число супутників: 16 (+ кільця).
Головні супутники планет по порядку: Іо, Європа, Ганімед, Каллісто.
6. «Сатурн» Це номер 2, за величиною з планет сонячної системи. Сатурн привертає до себе погляди завдяки системі кілець, утворену з льоду, каменів і пилу, які обертаються навколо планети. Існує три головних кільця із зовнішнім діаметром 270 000 км, але товщина їх близько 30 метрів. Період обертання навколо Сонця: 29 років 168 діб.
Діаметр планети на екваторі: 120536 км.
Період обертання (оборот навколо осі): 10:00 14 хв.
Температура поверхні: -180 градусів (середня).
Атмосфера: в основному водень і гелій.
Число супутників: 18 (+ кільця).
Головні супутники: Титан.
7. «Уран» Унікальна планета Сонячної системи. Її особливість у тому, що вона обертається навколо Сонця не як усі, а "лежачи на боці". Уран теж має кільця, хоча їх важче побачити. У 1986 р "Вояжер -2" пролетів на відстані 64 000 км, у нього було 6:00 на фотозйомку, які він з успіхом реалізував. Період обертання: 84 роки 4 доби.
Діаметр на екваторі: 51118 км.
Період обертання планети (оборот навколо осі): 17 годин 14 хв.
Температура поверхні: -214 градусів (середня).
Атмосфера: в основному водень і гелій.
Скільки супутників: 15 (+ кільця).
Головні супутники: Титания, Оберон.
8. «Нептун» На даний момент, Нептун вважається останньою планетою Сонячної системи. Його відкриття відбувалося способом математичних розрахунків, а потім вже побачили в телескоп. У 1989 році, "Вояжер-2" пролетів мимо. Він зробив вражаючі фотознімки блакитний поверхні Нептуна і його самого великого супутника Тритона. Нептун Період обертання навколо Сонця: 164 року 292 діб.
Діаметр на екваторі: 50538 км.
Період обертання (оборот навколо осі): 16 годин 7 хв.
Температура поверхні: -220 градусів (середня).
Атмосфера: в основному водень і гелій.
Число супутників: 8.
Головні супутники: Тритон.
24 серпня 2006 Плутон втратив статус планети. Міжнародний астрономічний союз виніс рішення про те, яке небесне тіло слід вважати планетою. Плутон не задовольняє вимогам нової формулювання і втрачає свій «планетарний статус», в той же час Плутон переходить у нову якість і стає прообразом окремого класу карликових планет.
Немає коментарів:
Дописати коментар